מחלת הסרטן

0
2755
מחלת הסרטן

מחלת הסרטן היא מחלה לא קלה להתמודדות. כאשר מדובר בסרטן צוואר הרחם, מדובר במחלת הסרטן השנייה השכיחה ביותר בקרב נשים בכל העולם. מדי שנה בשנה לא מעט נשים מתות ממחלת סרטן צוואר הרחם. יש לציין שבישראל ניתן לזהות ירידה ניכרת בתמות נשים ממחלה זו וזאת בשל העובדה שבדיקת פאפ, אשר ידועה כבדיקה שבכוחה לזהות תאים טרום סרטניים בצוואר הרחם, מהווה את אחת מבדיקות השגרה אותן נשים נדרשות לעבור החל מגיל מסוים. המטרה של בדיקה זו היא לבחון שינוי במבנה צוואר הרחם של האישה וכאשר ישנו זיהוי של תא חריג כלשהו, לשלוח את האישה לבדיקה מקיפה ומהותית יותר לאבחון סרטן צוואר הרחם. בדיקה זו קרויה: ביופסיה של צוואר הרחם.

סרטן צוואר הרחם – במה מדובר

כאמור, סרטן צוואר הרחם הוא סרטן אשר פוגע באוכלוסייה הנשית. סוג סרטן זה לרוב יתפתח כתוצאה מהדבקות האישה בווירוס הפפילומה. מדובר בווירוס אשר בדרך כלל עובר לאישה במהלך יחסי מין לא מוגנים והוא יכול ליצור נגעים טרום סרטניים, אשר ללא טיפול מתאים, יכולים להתפתח לתאים סרטניים. כאשר מגלים את הנגעים הטרום סרטניים, ניתן לשלוח את האישה לצריבה של הנגעים הללו, על מנת שהם לא יתפתחו לתאים סרטניים. נגעים טרום סרטניים אשר לא מתגלים בזמן והופכים לתאים סרטניים, זהו מצב אשר בגינו האישה תאובחן כחולה בסרטן צוואר הרחם.  כל אישה חייבת לדעת שככל שמחלת סרטן צוואר הרחם מתגלה בשלב מוקדם יותר, כך אופן הטיפול שיוצע לה יהיה קל יותר וכך יש סיכוי גבוה יותר שהיא תחלים מהמחלה.

למידע נוסף כנסו ל https://www.cervical-cancer.co.il/

סרטן צוואר הרחם – כיצד מזהים

חשוב מאוד לדעת שסרטן צוואר הרחם מתפתח בצורה מאוד איטית והדרגתית ותסמיני מחלה יופיעו רק כאשר המחלה כבר תהיה בשלב מתקדם באופן יחסי. לכן, על כל גינקולוג להציע לנשים החל מגיל 30 אשר פעילות מינית, לבצע בדיקת פאפ באופן שגרתי. בדיקת פאפ אשר במהלכה נבדקים מבנה התאים יכולה לתת תשובה מהימנה אודות הימצאותם של נגעים חשודים בצוואר הרחם, אשר בגינם האישה תשלח לבדיקה ביופסיה. בבדיקה זו תילקח דגימה מצוואר הרחם ותיבדק בתנאי מעבדה על מנת להעניק תשובה מהימנה אודות סוג התאים ובהתאם לכך, יפנו את האישה להמשך בירור או טיפול. תסמינים לסרטן צוואר הרחם שיכולים להופיע בשלבים מאוחרים יותר של המחלה בעיקר כוללים דימום מצוואר הרחם לאחר קיום יחסי מין, יבלות בצוואר הרחם ועוד.

תביעות בגין רשלנות רפואית בסרטן צוואר הרחם

ישנם לא מעט מקרים בהם ניתן לתבוע בגין רשלנות רפואית במקרים של סרטן צוואר הרחם. כך למשל: כל אישה המתלוננת על תסמינים שונים שיכולים להעיד על המצאות המחלה כגון: הפרשות וגינליות לא תקינות, דימום נרתיקי, כאבים בעת קיום יחסי מין ועוד ולא נשלחת על ידי הגניקולוג באופן מידי לבדיקת פאפ, לצורך בירור, יכולה לתבוע את הגניקולוג אם וכאשר היא תגלה שהיא חולה במחלת סרטן צוואר הרחם בשלב מאוחר יותר. כמו כן, כל אישה החל מגיל 30 פלוס, אשר פעילה מינית ומגלה שהיא חולה במחלה, אך הגניקולוג שלה לא יידע אותה מראש אודות הצורך בביצוע בדיקת פאפ שגרתית, יכולה לתבוע את הגניקולוג שלה בשל רשלנות רפואית באבחון סרטן צוואר הרחם.

חשוב לדעת שסרטן צוואר הרחם הוא סוג סרטן שניתן לזהות בשלב מוקדם מאוד של המחלה ואפילו למנוע אותו על ידי זיהוי נגעים טרום סרטניים בבדיקת פאפ וטיפול בהם. לכן, המקרים שבגינם ניתן לתבוע תביעת רשלנות רפואית בתחום זה, הינם רבים.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here